english deutsch

Entomologia

Kropka

Gabloty entomologiczne

Wykonywane w naszej pracowni gabloty mają przede wszystkim za zadanie szczelnie izolować delikatne zbiory od warunków zewnętrznych.
Tą szczelność osiągnęliśmy dzięki starannemu doborowi materiału, jego bardzo dokładnej obróbce oraz wielokrotnym kontrolom jakości na każdym etapie produkcji.
W produkcji wykorzystujemy głównie drewno lipowe, a na życzenie wykonujemy również gabloty z innych gatunków drewna.
Dzięki temu otrzymują Państwo gotowy estetyczny produkt o doskonałych parametrach technicznych zapewniających przechowywanie cennych i delikatnych zbiorów w idealnych warunkach.
Standardowo gabloty posiadają wgłębienia ułatwiające otwieranie, czytelny numer, uchwyt oraz tabliczkę opisową.
Na Państwa zamówienie gabloty mogą być wyklejone pianką lub wypełnione tekturowymi tackami w różnych systemach rozmiarowych.


Szafy na gabloty

Opracowany przez nas model szafki przeznaczony jest do przechowywania zbiorów entomologicznych w gablotach. Na prowadnice wykorzystujemy profile aluminiowe, dzięki którym ograniczyliśmy rozmiary szafek do minimum.
Wykonujemy szafy z materiałów płytowych o różnym wykończeniu powierzchni. Drzwi szaf wyposażone są w zamek baskwilowy i zabezpieczone są taśmą uszczelniającą.
Ilość miejsc na gabloty jest dowolna i zależy od potrzeb zamawiającego.

Jako alternatywę dla metalowych szaf magazynowych wprowadziliśmy szafy wykonane z płyty HPL, o wysokich właściwościach mechanicznych, obniżonej palności, odporności na wilgoć i odczynniki chemiczne. Stanowią one idealne rozwiązanie dla przechowywania zbiorów.

 


Geologia i paleontologia

Kropka

Mikrobiologa

Kropka