Szafy magazynowe

Kropka

Szkielety szaf magazynowych wykonane z płyty konstrukcyjnej HPL, posiadają wysokie właściwości mechaniczne i elektrostatyczne, są odporne na wilgoć, parę wodna, promieniowanie UV i odczynniki chemiczne. Płyty HPL występują również w wersji trudnopalnej B1 zgodnej z normą DIN 4102.
Daje to szerokie możliwości zastosowań w laboratoriach i magazynach muzealnych, które wymagają właściwych warunków przechowywania i czystości.

Wnętrze szafy może być zagospodarowane w dowolny sposób, właściwy dla danego departamentu. Mogą to być metalowe prowadnice do gablot i szuflad lub szyny do zawieszania półek z regulacją wysokości. Drzwi z zamkiem wielopunktowym zabezpieczone uszczelką chronią zbiory przed kurzem i szkodnikami.

Szafy wykonane z płyty HPL są doskonałą alternatywą dla metalowych szaf magazynowych. Mogą być wykorzystywane do przechowywania we właściwych warunkach wszelkich okazów np.: entomologicznych, geologicznych, zoologicznych, paleontologicznych, czy herbariów, tkanin i starych rękopisów.

Możliwość wykonania szaf w dowolnych wymiarach i kolorystyce pozwala na indywidualne, efektywne i estetyczne zagospodarowanie przestrzeni magazynowej.